שרים במדים

סיפור אישיגבי אקשטיין

תאריך לידה: 25/03/1939
להקה: להקת גייסות השריון
תפקיד: זמר ובדרן

ניסיון בימתי קודם: כתבתי את מסיבת הסיום של תיכון גאולה 1956. שיחקתי ושרתי בה.

תאריך גיוס לצה"ל: מאי 1957.

היכן היתה הטירונות ? גייסות השריון - גדוד 52 בחצור.

האם הגיוס היה ישירות ללהקה ? אחרי הטירונות שובצתי כטען קשר בטנק ומשם זומנתי ללהקה.

היכן היתה הבחינה ללהקה ? היה כנס של אלפי לוחמים במקום שנקרא "בוריידז" ייצגתי את גדוד 52 והקהל במחיאות הכפיים רמז למקימי הלהקה את מי כדאי לקחת.

מי היו הבוחנים ללהקה ? קהל של 10,000 איש .... וקציני התרבות של השריון.

מהם קטעי השירה / משחק שביצעת בבחינה ? 2-3 בדיחות וניגנתי על האף בגיטרה החשמלית.....לפני המוני השיריונאים.סיפור מיוחד/אנקדוטה על הבחינה: בחינה ממשית לאחר מכן הייתה בניהולם של שאול ביבר ונעמי פולני - קטע פנטומימה בו צריך להכניס מכתב לתיבת דואר על עמוד עגול, שאליו קשור כלב דוברמן טורף. הסתובבתי סביב העמוד והחבל התקצר...

האם קדם לשירות בלהקה שירות ביחידה אחרת ?  טירונות 6 חודשים ושיריונאי פעיל חודשיים.

תאר/י את ההשתלבות בלהקה: אחרי ההתכנסות החלו לחפש חומר. היו ניפויים במשך שנה וחצי. אבל כנראה זכיתי ב"חסינות", וכך גם רחל הררי, שהיא אשתי עד עצם היום הזה (52 שנים) !!!

חברי הלהקה בתקופתך: ניסים עזיקרי, מאיר רמז, תרצה אתר, דפנה אילת, זמירה חן, צביקה גרטל, יוסי צמח, אלכס פלג ,רחל הררי ועוד.

קטעי סולו שירה בולטים/מיוחדים שלך : פזמונים - אוהבי הטבע (ש"אומץ" ע"י התרנגולים), קפה שחור ,"צימפומפום", רוחלה. אליפלט (עם כולם).

מערכונים ותפקידים בולטים בהם: "אנו מקימים להקה" (תפקיד בו רק אמרתי "צו" בפולנית), "אופנת הכובעים בצה"ל" - בתפקיד המנחה הוא הרסר ועוד חיקוי של לואי ארמסטרונג. (לאחרונה, בשנת 2009 הוצאתי דיסק עם גרסאות כיסוי "גבי שר לואי".

סיפורים מיוחדים על תקופת הלהקה: הסרט "הלהקה" – כאילו נכתב עלינו.

תאר/י את המעבר מהצבא לאזרחות ? הופעתי במועדון "השעות הקטנות" בצפת בהרכב של רביעיה עם מרים גבריאלי, שייקה לוי (הגשש) ויעל שרז, תכנית שנכתבה ע"י נעמי שמר. שירים ידועים: שיר השוק וליל אמש ומערכונים ע"י בר נתן. אחרי שסירבתי להופיע בתרנגולים, המשכתי כבדרן בלהקה בשם "צחוק בצד" במשך 17 שנה - וכך גם בשירות במילואים בבידור החיילים עם הווי ובידור. בשנת 1977 רפול הצליח לפרק הכול...

מידע נוסף: הצבא לימד אותי שלמרות שאני סיפור של הצלחה ואמשיך להיות שחקן/זמר כל החיים – לא אקדיש לזה את חיי. רציתי להקים משפחה ואכן הגשמתי את חזוני.