שרים במדים

הלהקות הצבאיות

להקת חיל האוירקשה לומר מהו התאריך המדויק שבו הוקמה להקת חיל האוויר. ב- 1948 פעלה תזמורת חיל האויר בניצוחו של מייסדה האגדי, אריק טייך ז"ל, כגוף הבידור המרכזי בחיל האויר, אך שלא כמו מרבית הזרועות והחילות, לא הקים חיל האויר להקה במתכונת המוכרת והמקובלת לאורך השנים.

בסוף 1970 הוקם בחיל האויר צוות הווי שנקרא ''צוות ח''ן אוויר'', וכשמו כן הוא היה, צוות שהורכב מחיילות בלבד. זמן קצר לאחר מכן "הורחב" הצוות, נוספו לו חיילים והוא הפך ל'צוות הווי חיל האוויר'.

ב-1971 עלתה התכנית הראשונה של צוות ההווי בניהולו המוסיקלי של יעקב הולנדר, לאחר מכן שונה שם הצוות ל'צוות בידור חיל האויר' אך יש שהתעקשו לקרוא לו "להקה". צוות הבידור העלה בשנת 1973 תכנית בשם 'מסביב לעולם ב-80 שעות'. 

המחזור הבא של הלהקה (1974) כבר הפך שם דבר. הלהקה הופיעה בסיני, ברמת הגולן ובבסיסי החיל ברחבי הארץ ובמקביל לה הוקמה 'רביעיית הזמר של חיל האויר' שהיתה "ניידת" יותר.

ב-1974, ולראשונה על במה אזרחית, השתתפה נתנאלה (לבושה במדים) בפסטיבל הזמר תשל"ד עם 'שיר היונה' שהלחין מתי כספי למילות שירה של שמרית אור.

במחצית השניה של שנות השבעים הצטמצמה פעילות הרכבי הבידור בחיל האויר שלא זכו לפרסום, למעט הופעת צוות ההווי ב-1977 בפסטיבל הזמר בשיר 'בתוך' (עם דפנה ארמוני כסולנית). ב-1978 העלתה 'חבורת הזמר של חיל האויר' תכנית בשם 'הימים הטובים' בניהולו המוסיקלי של משה זורמן.

יש לציין כי לאורך השנים פעלה תזמורת חיל האויר במקביל לפעילות ההרכבים השונים והיא ממשיכה לפעול כיום כגוף הבידור המרכזי של חיל האויר.